TÉMA Tanec

Zumba - spojení tance a cvičení

Cvičíte rádi, ale chtěli byste nějakou změnu? Vyzkoušejte nový styl cvičení, který kombinuje aerobic s latinsko-americkými tanci. Přichází ZUMBA fitness.Cvičíte rádi, ale chtěli byste nějakou změnu? Vyzkoušejte nový styl cvičení, který kombinuje aerobic s latinsko-americkými tanci. Přichází ZUMBA fitness.

Zumba vznikla na konci devadesátých let v Kolumbii čirou náhodou. Když si choreograf a tanečník Alberto Perez zapomněl přinést na svoji hodinu aerobicu připravené skladby, musel improvizovat a tak pustil svoje oblíbené latinsko-americké skladby. Hodina měla takový úspěch, že se z ní zanedlouho stalo oficiální cvičení – Zumba. Dnes je Zumba rozšířená po celém světě a i u nás jí nabízí stále více sportovních center. Co na ni ale tolik lidí láká?

Jak vypadá hodina Zumby?

Přestože má Zumba základ v aerobicu, cvičení vypadá odlišně. Protože se pohybujete v latinsko-amerických rytmech, nemusíte se držet přesného počítání jako v aerobicu, ale pohyb je mnohem více uvolněný a připomínající více tanec. Nenechte se ale zmást. Pokud vám bude předcvičovat kvalitní lektorka, zapotíte se u Zumby opravdu hodně!

zumba3.jpg

Zumba - samba, cha-cha nebo salsa?

Obrovskou výhodou hodin Zumby je fakt, že můžete pokaždé cvičit na trošku odlišní styl hudby. Může to být cha-cha, salsa, merenque nebo samba. Záleží jen na vás, jakou hodinu, nebo cvičitelku si vyberete. Někdy se přidávají i prvky černošské hudby, takže se rozhodně nebudete nudit.

Co si při Zumbě procvičíte?

Pokud si myslíte, že si na hodině Zumby poklidně zatančíte, budete překvapeni. Pohyby se stále mění a všechny prvky se provádí v rozdílném tempu, takže jde o výbornou aerobní aktivitu, při kterém spálíte přebytečné kalorie a zároveň se budete bavit. Nemusíte se bát stereotypu a navíc zapojíte skoro všechny svaly v těle, především však ruce, nohy, trup, zadek a bříško.

www.fitkastudia.cz

Zumba - spojení tance a cvičení patří do témat
 • Tanec novina 20.12.2010 22:59:22

  Toto je spíš pro ty mladé ...a to já už taky nejsem


Tanec patří do témat

Adresář

Poradna na téma Tanec

Diskuze na téma Tanec

 • 09.11.2011 14:11 Salsa pro ženy

  Jednou z možností jak se dobře zrelaxovat a užít si je také tanec. Připravili jsme pro Vás milé…

 • 15.01.2016 11:01 Pohyb Praha

  Ahoj ahoj, je tu nějaká pražačka, co by ráda chodila s někým bud cvičit nebo na nějaký ten aerobic…

Píšeme jinde
 • Recept na domácí Baileys krok za krokem

  Recept na domácí Baileys krok za krokem

  Recept na výborný krémový nápoj připomínající Baileys. Domácí likér v ozdobné lahvi a s ručně psanou etiketou může být originálním dárkem nejen na sv. Valentýna.

 • Tajemství pletení vánočky

  Tajemství pletení vánočky

  Vánočku, tradiční vánoční pečivo, má rád snad každý z nás. Zkušení mistři pekaři dovedou umně splétat spodní patro i ze šesti (devíti) pramenů. Já vám nastíním tajemství pletení ze tří, ale hlavně ze čtyř pramenů.Zdravě.cz na Facebooku