TÉMA Tanec

Twerk - nový fenomén na taneční scéně

Twerking aneb zavrťte pořádně svým zadkem! Takto jednoduše by se dal popsat nový taneční styl, který ovládl už i česká taneční studia. Provokativní, drzý a hlavně pořádně sexy! Tanec, kterým dostanete každého muže!

Twerking - zavrťte zadkem jako Miley Cyrus

Jistě znáte vystoupení odvážné Miley Cyrus, která si ani při vystoupení u příležitosti udělování cen MTV nebere servítky. Její tehdejší vystoupení se silným sexuálním podtextem vyvolalo pozdvižení u kritiků i široké veřejnosti. A ano, právě Miley Cyrus předvádí při svém tancování twerk a dokáže svůj zadeček pekelně rozhýbat. Miley twerking umí a teď se tento styl tance chce učit celý svět!

Sexuálně provokativní tanec twerk

Twerk je tancem minimálně 20 let starým, vyšel ze scény v New Orleans a má základ zřejmě z hip hopu. Tanec s africkými kořeny byl, ostatně jako mnoho jiných nových tanečních stylů, zpočátku zamítnut. Z pohledu mnoha lidí byl považován za tanec ponižující ženy, která se pohyby twerkingu stavěla do pozice mužské kořisti. V současné době je twerk již právem zařazen do slovníku Oxford Dictionary Online a představován jako sexuálně provokativní tanec.

Jak se tančí twerk

Nový taneční styl se svou provokativní pověstí dorazil už i do Čech. Twerking je součástí tanečního stylu Dancehall a tančí ho především ženy. Už i v našich tanečních studiích se otevírají lekce a workshopy, kde vás twerk naučí, vždyť pravidelná fyzická aktivita má svá pozitiva. A jak vlastně takový twerking vypadá? Základem je tělo v podřepu a pohyb boky nahoru a dolů za současného poskakování, čímž se roztřesou hýždě.

Na kanálu YouTube mají instruktoři twerkingu stovky tisíc zájemců o zveřejněná videa s tancem twerk a podrobné návody "jak na to" shlédlo již přes 13 milionů diváků. A taková popularita tanečního stylu rozhodně stojí minimálně za zkoušku alespoň jedné lekce, nemyslíte?

Foto: Sxc.hu

Twerk - nový fenomén na taneční scéně patří do témat
 • John Smithb373 17.05.2016 09:11:17

  I value the post.Thanks Again. Awesome. daaegkgcdkaaaeeg

 • John Smithf857 16.05.2016 09:03:59

  Someone necessarily help to make seriously articles I'd state. This is the very first time I frequented your website page and up to now? I surprised with the research you made to create this particular publish extraordinary. Fantastic process! eeeafecdddecdedd

 • Scifi01 26.03.2014 14:19:37

  No to je strašný taneček tak možná pro nějakou lacinou couru co si myslí že spasila svět že umí zakroutit p***** a každej chlap si zní hned ustříkne

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Tanec patří do témat

Adresář

Poradna na téma Tanec

Diskuze na téma Tanec

 • 09.11.2011 14:11 Salsa pro ženy

  Jednou z možností jak se dobře zrelaxovat a užít si je také tanec. Připravili jsme pro Vás milé…

 • 15.01.2016 11:01 Pohyb Praha

  Ahoj ahoj, je tu nějaká pražačka, co by ráda chodila s někým bud cvičit nebo na nějaký ten aerobic…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku